I ove godine studentice preddiplomskog stručnog studija Sestrinstvo sudjelovale su s dva izlaganja na 18. konferenciji medicinskih sestara i tehničara i 4. konferenciji zdravstvenih profesija pod nazivom Global Nursing and Healthcare koja se održala 28. i 29. ožujka 2019. godine u Opatiji.

Prvo izlaganje na temu E-učenje putem portala Hrvatske komore medicinskih sestara pripremile su studentice Ana Subašić, Nikolina Ožbolt i Ljerka Simić, dok drugo izlaganje na temu Uloga medicinske sestre u timskom radu pripremile su studentice Vlatka Rubil, Marija Bubalo, Valentina Koporčić, Katarina Lozić i Valeria Đapić, pod mentorstvom i koautorstvom njihovih nastavnika Dijane Majstorović i Igora Dobrače. Konferencija je ujedno omogućila studenticama upoznavanje s novitetima i izazovima u sestrinstvu ali i mogućnost razmijene mišljenja s ostalim studentima zdravstvenih studija drugih sveučilišta i veleučilišta. U sklopu konferencije studentice su pohađale radionicu Pokreni srce – spasi život. Daljnje aktivnosti studentica ići će u smjeru pripreme navedenih izlaganja kao radova za objavljivanje. U planu je i izrada online tečaja za HKMS, te ovim putem pozivamo i ostale studente/ice odjela da nam se pridruže.

Pogledajte galeriju fotografija s konferencije.