Na natječaj se mogu prijaviti mladi znanstvenici iz područja humanističkih znanosti, društvenih znanosti i umjetničkog područja. Kandidati moraju biti hrvatski državljani upisani na poslijediplomski studij na hrvatskom sveučilištu (pri kraju studija, pred izradom doktorskoga rada) i izvrsno se služiti engleskim jezikom u govoru i pismu. Prednost imaju oni kandidati koji znaju njemački ili druge srednjoeuropske jezike te imaju objavljene znanstveno-istraživačke radove.

Sveučilište Alberta pozdravlja raznolikost i potiče na prijavu znanstvenike obaju spolova, uključujući i osobe s invaliditetom.

Prijavu treba dostaviti do 13. travnja 2020. godine e-poštom na sljedeće adrese:

Obavijest o rezultatu natječaja kandidati će primiti do lipnja 2020. godine.

VAŽNA NAPOMENA: Zbog pandemije virusa COVID-19 putovanja djelatnika Sveučilišta Alberta su odgođena i raspored razgovora još nije utvrđen. Umjesto izravno, razgovori bi se mogli održati preko Skypea.